Zpět

Je světový

Stolní tenis otevírá sportovcům bránu do zahraničí, a to už v mládí. Turnaje se totiž pořádají po celém světě. Koneckonců mluvíme o jednom z nejrozšířenějších sportů vůbec.

Naši nejlepší reprezentanti klidně i ve svých 11 letech cestují po mezinárodních mládežnických turnajích a sbírají úspěchy. Podívají se třeba do Maďarska, Francie nebo Rumunska. Měří síly i s dominantními asijskými soupeři a zároveň poznávají krásy zemí, ve kterých hrají stolní tenis.

Milionový

Stolní tenis hraje ve světě něco kolem 300 milionů lidí. Tím se ping-pong řadí mezi ty úplně nejpopulárnější sporty. Za sebou nechává například i baseball nebo golf. Jeho popularitu dokazuje i fakt, že ho každý někdy hrál a že skoro každá škola jeden takový ping-pongový stůl pro své studenty má.

Mezinárodní

Na nejvyšší příčky nejčastěji vystoupají hráči Číny a dalších asijských států. Průřezem minulostí ale zjistíme, že šampionem se můžou stát i zástupci ostatních zemí. Na počátku stolního tenisu byli nejlepší Maďaři. Zlaté medaile z mistrovství světa mají i Rumuni, Švédi, Američané, Němci a taky Čechoslováci.

Zdena Blašková
“Jednou z velkých výhod stolního tenisu je cestování, ze kterého plyne i rozhled do života”
Zdena Blašková

Další důvody