Zpět

Je otevřený

Stolní tenis je otevřený všem, bez ohledu na věk. Za stoly se utkávají mladí proti starým a vznikají zajímavé souboje energie proti zkušenostem.

Za ping-pongovým stolem je místo pro každého. Pro děti, dospělé i seniory. Navíc tolik nehraje rozdíl ani to, jestli jde o hráče nebo hráčku. Stolní tenis není tolik o fyzické stránce jako spíš o technice a šikovnosti. I proto není překvapení, že se v mládežnických soutěžích utkávají i kluci s holkama. Důležitá je i taktika a chytrost. Vůbec tak nezáleží na tom, kdo je jak velký nebo malý, silný nebo slabý.

Všechny generace

Nejzastoupenější věkovou skupinou mezi hráči jsou podle izraelské studie právě mladí do 17 let. Starší 45 let ale tvoří více než třetinu. Díky tomu sledují fanoušci souboje generací nejenom v nižších ligách, ale taky v nejvyšší české soutěži - extralize.

Mládí vpřed

A když dítě u stolního tenisu vydrží a zadaří se, otevře se mu celý svět. Mladí reprezentanti cestují za turnaji nejen v Evropě. Třeba už od deseti let věku. Stačí, aby se pravidelně trénovalo a hlavně - aby to bavilo. A ping-pong rozhodně zábava je.

Jiří Martinko
“Stolní tenis můžou hrát všechny věkové kategorie. A to mě na tom jako dítě nejvíc bavilo - porážet starší soupeře”
Jiří Martinko

Další důvody